Haber

Hatay’da art arda meydana gelen depremlerin ardından Haluk Levent: Birçok bina yok oldu

AFAD’dan alınan bilgiye göre saat 20.04 sıralarında merkez üssü Hatay Defne olan 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 16.74 kilometre olarak belirlendi. Sarsıntı şiddetli bir şekilde hissedilirken, vatandaşlar paniğe kapıldı. 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından bu kez saat 20.07 sıralarında Hatay’ın Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. 5.8 büyüklüğündeki depremin derinliği 7 kilometre olarak belirlendi. Bazı binaların göçük altında kaldığı bildirildi.

“HASARLI 5 BİNA YIKILDI”

Büyük yıkıma neden olan depremlerin yaşandığı ilk andan itibaren bölgede bulunan Ahbap kurucusu ve sanatçısı Haluk Levent, sosyal medya hesabından Hatay’daki son durumu duyurdu. Levent, “Şimdiye kadar aldığım haber hasarlı 5 binanın yıkıldığı. Bu sadece Samandağ mevkiinde. Daha sonra buradan bilgi vereceğim.” ifadeleri kullandı.

HALUK LEVENT’TEN DİKKATLİ PAYLAŞIM

Bölgede büyük panik yaşanırken, bölgedeki AHBAP derneğinin kurucusu Haluk Levent’in sosyal medyadan yaptığı paylaşım dikkat çekti.

“BİRÇOK BİNA ÇOK FAZLA GİTTİ”

İlk gönderisinde, “Çok sarsıldık çocuklar!” Levent daha sonra kendi sözlerini kullanarak, “Offff, şu kadar bina gitti, bu kadar çok” yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu