Teknoloji

Yeni Korku Deneyimi The Inn-Sanity Çok Yakında

 
Çekici ortamları ve kaygı unsurlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan bu yapım, 90’lı yılların başlarına dayanıyor. Oyundaki kaygı dolu unsurları ortaya çıkarmak için farklı bulmaca ve bilmeceleri tetikleyebilir, farklı odalara doğru şekilde geçebilir, açılmaya direnen kapıları açmaya çalışabilir ve daha fazla etkileşim unsuruyla oyundaki yerimizi alabiliriz.
 
Oyun geçmişimizin sırlarıyla birlikte ortaya çıkacak oldukça ilginç bir hikayeyi içeriyor. Aynı zamanda konaklamamız süresince kimsenin otelden ayrılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle oyundayken bu otelden çıkmanın yollarını arıyoruz ve otelin her köşesini tek tek araştırmaya başlıyoruz. Elbette bildiğiniz gibi bu tür oyunlarda çevreyi keşfetmek, etraftaki nesneleri incelemek çok önemli. Aynı şekilde etraftaki ipuçlarını toplamak ve bu otelden çıkış yolunu bulmak da bu ipuçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca etrafta bulduğunuz nesnelerle etkileşime girdikten sonra buradan bazı detaylara da ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda böyle bir içerik ve temel var ve biz de bu içerikle ilerlemeye hazırlanıyoruz.
 
Oyunun arka planında bir hikaye yer alıyor ve bu hikaye kapsamında bizlere ilerlemenin farklı yolları sunuluyor. Sesin olmadığı bir otelde yer aldığımız oyunda bir gece bu otelde kalmaya çalışıyoruz ve aynı zamanda oteldeki durumun da bozulduğunu görebiliyoruz. Ertesi sabah uyandığımızda içinde bulunduğumuz dünyanın tamamen yok olduğunu, uzaylıların istila ettiğini görebilir ve burada geçmişimizin sırlarıyla, hatta canavarlarla bile karşılaşabiliriz. Diğer konukların canavara dönüşerek bize gerçek olduğu yapımda o terör ve gerilim duygusunu gerçekten hissedebiliyoruz ve buradan çıkmanın yollarını arıyoruz. Elbette otelden ayrılmak o kadar kolay değil. Aslında oyunun özü de bu olduğundan muhtemelen hikayenin sonlarına doğru kendimizi bu otelden ayrılırken göreceğiz ve bu süre zarfında büyük maceralara ve kaygı dolu unsurlara atılabileceğiz. Oyunun tüm temeli bu ve hikayenin temeli de buradan başlıyor.
 
 
 
Otelde bir gece kalıp lüks otel olarak buraya taşınmak için mutlaka yüklü miktarda para ödüyoruz. Tabi bu dönemde bu otel canavarların evi haline gelir ve otel misafirleri için burası hapishane olarak tanımlanır. Tam bir karantinaya girdiğimiz yapım sırasında otel sakinlerinin bir anda yaratığa dönüştüğünü deneyimleyebildik ve burada daha fazla duramayacağımızı anladık. Kıyamet sonrası senaryo içeren yapımda yapabileceklerimiz oldukça sınırlı ve oyunda çoğunlukla bir tür yürüme simülasyonuyla karşılaşıyoruz.
 
Yani oyunda rastgele düşmanlarla karşılaşıp onları alt etmeye çalışamıyoruz. Oyunda daha çok yürüme simülasyonu türüyle birlikte bize sunulan mekanikler olduğu için sadece kaçıp saklanabiliyor, bazı dolaplara girebiliyor, odalarda sessiz kalabiliyor ve burada canavarlardan ve diğer misafirlerden saklanmak için elimizden geleni yapabiliyoruz. Elbette uzaylı etkisinin bizi rahatsız ettiği ve canavarların da istilasına uğradığı bu topraklardan çıkmak için farklı saldırılar yapıp sessizce ilerleyebiliriz ki bu da burada çok önemli.
 
 
90’lı yılların başında geçen bu oyunda bir otelde tam karantinaya giriyoruz. Bu girişle birlikte otel sakinlerinin dengesiz karakterleriyle karşılaşıyoruz. Oteldeki isyanın bir an önce durması gereken bu yapımda, kıyametten sağ çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Burada çıldırırsak son şansımızın da elimizden alınacağını söyleyebiliriz. Burada kime güveneceğimiz, kimden yardım bekleyeceğimiz saldırılarımıza göre değişir ve buradaki asıl amacımız dışarı çıkmaktır.
Tüm bu kıyamet sonrası senaryoyu içeren yapım, erken erişim olarak yayınlanmayı bekliyor. Dolayısıyla ilk etapta oyunun bu versiyonla birlikte bizlere sunulacağını ve Steam platformu üzerinden bize aktarılacağını doğrulayabiliriz. Bildiğiniz gibi erken erişim sürümünde bazı hatalar olabiliyor. Bu kusur ve sorunlara ilişkin geri bildirimler tamamen biz oyuncular tarafından sağlanabilir. Geliştirme ekibine göre bu hataların ortadan kaldırılması ve geliştiriciye geri bildirim gönderilmesi çok önemli. Bu geri bildirimlerin geliştirme ekibi tarafından dikkate alınacağını ve tam sürümün sorunsuz bir şekilde yayınlanacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle erken erişim sürümünü satın almak istiyorsanız ve burada yer almak istiyorsanız sorunları geliştiriciye geri bildirim şeklinde iletebilir ve böylece oyuna katkıda bulunabilirsiniz. Oyun daha sonra tam sürüm olarak çıkacak ancak tam sürümün ne zaman elimize geçeceği şu an için bilinmiyor. Yani erken erişim sürümünde en az 1 yıl kalması planlanıyor diyebiliriz.
Tüm bu çılgınlıklardan ve post-apokaliptik ortamdan kurtulmaya hazırlandığımız yapımda, yaptığınız saldırılara göre değişen bir hikaye sonu içeriği bulunuyor. Birden fazla hikaye sonuna ulaşabileceğiniz bu yapımda her oyuncu farklı bir deneyim yaşıyor ve bu deneyimi kendinize göre özelleştirip kişiselleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda bulunduğunuz süre içerisinde birden fazla sonu olan heyecan verici bir hikaye içeriği ile oyundaki yerimizi alabilir ve bu sayede farklı atılımlar, seçimler ve hatta yollarla izleyeceğimiz yolu seçebilir ve hikayenin hangi sonuna ulaşacağımıza tamamen karar verebiliriz. Dolayısıyla oyunda gerçekten güzel bir seçim aşamasıyla karşılaşmak istiyoruz ve burada kendi atılımlarımızı değerlendirecek zaman bulabiliriz. Elbette bu tür oyunlarda farklı hikayelere ulaşmak çok önemli. Çünkü burada çeşitliliğin ve özgürlüğün olması aslında oyuncular için olumlu bir seçenek diyebiliriz.
 
 
Oyunda oynadığınız sürece diğer hayatta kalanların da burada olduğunu görebilir ve deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda onlarla etkileşime geçerek hangisine güvenip hangisine güvenmeyeceğinize karar verebilirsiniz. Seçimleriniz diğer hayatta kalanlarla olan bağlantılarınızı belirleyebilir ve böylece bu karakterlerle olan yakınlığınızı ayarlayabilirsiniz. Burada bazı karakterler düşmanınız olarak görünebilir, bazıları ise dostunuz olabilir. Bu nedenle istikrarını sağlamak tamamen size kalmıştır. Ancak hem dost hem de düşmanların dışında daha da ileri gidebileceğiniz bir sistemle de karşılaşıyorsunuz ve dolayısıyla her zaman tetikte olabileceğiniz, her zaman tetikte olabileceğiniz bir yapıyla karşılaşıyorsunuz. Bu yapı ile yaptığınız hamleler oldukça değerli olup, burada yaptığınız saldırıların da doğrudan farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. Bu bağlamda oyun bize bazı durumlarda farklı özgürlükler ve seçenekler sunabiliyor. Bu özgürlükler ve seçeneklerle oyun içerisinde farklı durumlarla karşılaşabiliyor ve bunları kendi seçimlerimize göre gerçekleştirebiliyoruz.
 
Oyun aslında karanlık bir atmosfere sahip. Bu karanlık atmosferi aydınlatmak için farklı objeler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sürekli üzerimize gelen düşmanlardan ve kıyamet sonrası canavarlardan kaçmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bunlardan kaçınmak için elbette dikkatli izlememiz gerekiyor. Aynı zamanda farklı nesnelerin veya unsurların arkasına saklanabilir, onların içine girebilir ve daha fazlasını yapabiliriz. Bu sayede bize doğru geldiklerinde onlardan saklanabiliyoruz, gittiklerinde ise tekrar ortaya çıkıp kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.
Oyunda yer aldığımız süre boyunca, otelde kaldığınız süre boyunca misafirlerin yavaş yavaş delirdiğini, hatta canavara dönüştüğünü hissedebileceksiniz. Bununla birlikte elbette onlara olan inancınız azalacak ve dolayısıyla onlardan uzak durmaya çalışacaksınız. Hem insanlarla hem de canavarlarla konuşabileceğiniz, onlarla ikili ilişkiler kurabileceğiniz anlamında yapacağınız konuşmalar oldukça önemli olacaktır. Çünkü onlarla sohbetiniz sırasında yapacağınız seçimler onların nasıl hissedeceklerine yol açacaktır. Bu nedenle oyunda geçireceğiniz süre boyunca bu konuşmalara çok dikkat etmeniz gerekecek ve aynı zamanda oyundaki yerinizi alabileceksiniz.
 
 
Bir gece kalacağımız otelde geçen bu kıyamet sonrası senaryoda elbette hayatta kalabilmek için farklı kararlar vermek zorundayız. Hayatta kalıp kalamayacağımızı kararlarımızın etkilediği bu yapımda yaşayan her insanın, yani her misafirin kendine ait karanlık sırları vardır. Bu karanlık sırlarla birlikte yer aldığımız yapımda elbette her biriyle farklı şekillerde karşılaşabiliyor, onlarla farklı şekillerde etkileşime girebiliyoruz. Her karakterin farklı duyguları, farklı hayat hikayeleri ve daha fazlası var. Bunlarla oyun içinde hangisine güvenebileceğimize, hangisine güvenemeyeceğimize tamamen karar verebiliyoruz.
 
Arka planda sakladıkları sırları ortaya çıkarabildiğimiz ve aynı zamanda o sırların içinde yer alabileceğimiz yapımda, otel müşterilerinin canavarlara dönüşmesini deneyimleyebiliyor, her birinin kendine has özelliklerinin olduğunu konuşabiliyoruz. Çekici ortamlarda ve otel odalarında ilerleyebildiğimiz yapımda, istersek onlardan saklanabiliyor, kaçabiliyor, onları uyandırmadan geçebiliyor, o karakterlere yani canavarlara farklı formlarda yaklaşabiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Elbette diğer canavarlarla etkileşime girdikten sonra onlara karşı mücadelemizde bize yardımcı olabilecek karakterler de var.
Bir yandan otelin sırlarını çözmeye çalışacağımız, bir yandan da bu karanlık sırrın içinde yer alabileceğimiz yapımda, otelin siyah koridorlarının ortasında çeşitli cesetlerin bulunduğunu da belirtebiliriz. Karanlık rüyalarla dolu bu yapımda halüsinasyonlar yaşayabiliriz, bu halüsinasyonların kaynağını ortaya çıkarmaya çalışırız ve zihnimize işkence eden bu endişeli düşüncelerden vazgeçmek zorunda kalırız.
Oyunu kısaca özetlemek gerekirse, kaygı dolu unsurlarla karşılaşabileceğimiz post-apokaliptik bir ortamda yer alabileceğimiz yapımda, otelin her odasını ziyaret edebiliyor, farklı odalara geçebiliyor ve bir yürüyüş simülasyonu ile karşılaşabiliyoruz. Oyunda geçirdiğimiz süre boyunca farklı misafirlerin canavarlara dönüştüğünü deneyimleyebiliyoruz, bu dönüşümle onlarla farklı şekillerde etkileşim kurabiliyoruz ve ilerleyerek farklı sonlara ulaşabildiğimiz bir hikaye içeriği mevcut. Aldığımız her karar çok değerli. Bu kararlarla kendi yolumuza yön verebiliriz ve burada her oyuncu farklı bir deneyim kazanabilir. Burada yapabilecekleriniz farklılık gösterdiği için oyunda bu atılımları doğru bir şekilde görebiliyorsunuz.
 
 
90’lı yılların başında yer aldığımız bu yapımda aslında karanlık ortamlarla karşılaşıyoruz. Bu otelin sahiplerinin kim olduğunu, başlarına ne geldiğini ve daha fazlasını keşfetmeye başlıyoruz. Bu tarz kaygı oyunlarını seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu an açık olup, dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir, çıktığı zaman bildirim alabilirsiniz. Oyun 25 Mart’ta biz oyun severlerin beğenisine sunulmaya hazırlanıyor.

sarkoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler